Rasový příběh část 1.

Někdy nedávno v jedné předaleké galaxii…
Na jedné vzdálené planetě v galaxii Pegas žijí malé bytůstky, které si říkají Asgardi. Kdysi dávno sem přicestovali společně se starodávnou rasou Antiků. Asgardi se velmi dobře rozvíjeli, ale pak přišla staletí válek a asgardi byli nuceni se ukrýt před nepřáteli na jedné toxické planetě. Dlouhé časy se tu ukrývali, ale nakonec jejich populace tak vzrostla, že jim tato planeta je příliš těsná. Asgardi nebyli žádní velcí bojovníci, měli postarší menší lodě ze starých dob a ty velké byli zničeny během válek. V posledních letech se asgardi snažili si vydobýt své místo na výsluní, ale to se jim nepodařilo, až do jednoho okamžiku.

Náš příběh ale začíná někde úplně jinde. Začíná v galaxii Mléčná dráha, kde rasa asgardů předala své dědictví rase tauri a pak spáchali až na technika jménem Hermiod všichni hromadnou eutanázii. Hermiod měl být posledním asgardem v galaxii, ale nebylo tomu tak. Na jedné vzdálené planetě, která byla velmi podobná Zemi, ležel na pláži mladý asgard jménem matesx. Svou loď třídy Biliskner měl na orbitě a vychutnával si svoji první dovolenou po dlouhých letech. Proležel tu na pláži čtrnáct dní se svým osobním aplikátorem, který mu obstarával vše nezbytné. Pak se ale umoudřil a rozhodl se nastoupit do své lodě. Tam se pak dověděl, že před dvanácti dny spáchala jeho rasa sebevraždu a myslel si, že je posledním asgardem ve vesmíru. Ihned bez meškání se rozhodl zkopírovat veškeré vědění asgardů a vydat se do jiné galaxie. 

 

 

Rasový příběh část 2.

Náš příběh pokračuje v době, kdy matesx již sestrojil motory, které umožní mezigalaktický let. Matesx po montáži nastavil kurz do galaxie Pegas a spustil svůj upravený hyperpohon. Za několik týdnů se na Matesxově lodi třídy Biliskner ozval centrální počítač a oznámil, že se loď nachází již v galaxii Pegas.
O několik světelných let dál menší útočná loď Asgardů(univerzál)vystoupila z hyperprostoru. Na její palubě se nachází pět Asgardů, kteří se snaží opravit svůj postarší hyperpohon, který poškodila wraithská loď při plnění jejich mise. Jejich mise se týkala nalezení vhodné planety mimo dosah wraithů, ale vše se zkomplikovalo, když je přepadl wraithský úl. Nakonec se jim povedlo uniknout do hyperprostoru, ale po necelé hodině jim hyperpohon selhal. Asgardský velitel lodi generál Slaneeshek se snažil popohnat svého lodního technika Heimdala, aby co nejrychleji opravil motory…
Slaneeshek: „Pohni ty šedá kůže líná!“
Heimdal: „Já dělám, co můžu.“
Generál Slaneeshek se odebral na hlavní můstek a usedl na své velitelské křeslo. V tom se ozvali počítače a kapitán SLaveek oznámil, že se na senzorech objevil nepřátelský wraithský úl. Slaneeshek uchopil komunikátor:
Slaneeshek: „Jak jsme na tom s motory Heimdale??“
Heimdal: „Špatně, budu potřebovat ještě hodinu.“
Slaneeshek : „Tu bohužel nemáme. Máme společnost.“
V tu chvíli Slaneeshek zvolal: „Kapitáne SLavku otevřete všechny komunikační frekvence a volejte o pomoc.“
Kapitán SLaveek tak učinil a všichni s napětím očekávali, jak zareagují wraithové.
Na lodi Biliskner Matesx zachytil cizí volání o pomoc a uviděl, že je psané v asgardštině. Neváhal a ihned nastavil kurz k napadené lodi. Po pěti minutách v hyperprostoru loď opustila hyperprostor. Zachytila dvě lod: loď neznámé rasy a jedno velmi staré asgardské plavidlo. Matesx neváhal a přiblížil se s lodí blíže.

Rasový příběh část 3.

Posledně jsme v našem příběhu skončili, když matesx s lodí třídy Biliskner opustil hyperprostor, aby mohl pomoci menší napadené asgardské lodi. Matesx připravil zbraně k ostré palbě na wraithskou loď… A spustila se mohutná palba na obou stranách. Mezi tím na menší lodi generál Slaneeshek daval rozkaz:
„Kapitáne Slavku palte ze všech zbraní na wraithskou loď…“
Kapitán SLaveek na to: „S radostí…“
Po několika minutách se začala wraithská loď hroutit a pak celá vybuchla… Mezitím menší loď navázala spojení s lodí třídy Biliskner a vysvětlili svoji situaci… Za několik minut byli všichni evakuováni z paluby menší lodě na palubu Biliskneru, protože na univerzálu selhala podpora života…byla tam pětice asgardu: generál Slaneeshek- velitel lodi, Heimdal- hlavní technik a vědec, kapitán SLaveek – pilot a obsluha zbraní, AFK – navigátor, hrac123- civilní geolog a přírodovědec…všichni stáli na můstku, kde byl i matesx a během několika hodin se dobře seznámili a pětice asgardů jim vysvětlila cíl jejich mise a důvod proč je to tak naléhavé. Po důkladném projednávání naši asgardi zjistili, že mají nakonec dvě důležité mise.

Rasový příběh část 4.

V minulem dile jste se dozvěděli, jak matesx zachránil naši pětici asgardů před wraithským úlem. Poté matesx transportoval všech pět členů na palubu jeho bitevní lodě třídy Biliskner. Poté co Slaneeshek seznámil matese s jejich úkolem se sešli všichni členové posádky. Náš příběh pokračuje tedy v momentě, kdy se konala porada všech pěti asgardů a matese.
Slaneeshek: „…naší prioritou je teď splnění naší mise…“
Heimdal: „souhlasím se Slanem jsme ve velké časové tísni, musíme ihned vyrazit…“
AFK a hrac 123: „ne my bychom se rádi vrátili a odevzdali nové technologie a pokrokové znalosti ukrývající se v databázích této lodi…“
SLaveek: „Je to sice příliš riskantní hledat planetu…mohli bychom ztratit tuto loď, ale souhlasím se Slanem, tudíž vyražme na naši původní misi..“
Matesx zadal do počítače kurz první z planet, které mu dal Heimdal…Loď vstoupila do hyperprostoru… Jelikož matesova loď byla mnohem vyspělejší než Slaneeshkova, tak hned se začali všichni seznamovat s novými technologiemi. Po vysvětlení nových štítů a zbraní přešel matesx k subrostorové komunikaci a senzory. Nyní ho Heimdal zastavil, ihned bez vysvětlování otevřel panel a začal přenastavovat různé obvody. Po pár minutách byl hotov. Teďka začal vypravět o nových senzorech, jak jsou učiné, poznají spojeneckou loď od Wraithské, dokonce i druh lodi a její vybavení.  Poté Heimdal otevřel panel subprostorové komunikace a přenastavil ji tak, aby byla paralelní s jejich ostatními loděmi a domovskou planetou. Najednou se v prostoru objevil další 3D Asgard. Slan hnedka spustil: „ Kyru jsme v časové tísni, bohužel naši starou loď poničili Wraithi, a tak nás matesx přiletěl zachránit s touto lodí a souhlasil s tím, že bude pokračovat s námi v naší původní misi.“ Na to Kyruška odpověděla: „ Dobře pokračujte a příště nás kontaktujte pouze ve stavu úspěchu nebo velké nouze víte, že nás mohou Wraiti objevit!“ …
Po několika dnech v hyperprostoru jej loď opustila a blížila se k planetě zemského typu. Vše vypadalo v pořádku senzory minimální známky civilizace na planetě a planeta se zdála téměř nedotčena. Na povrch byl vysazen hrac 123, aby prozkoumal geologickou strukturu planety a její nerostné bohatství…Vše bylo ideální a hrac123 dodal potřebné informace na palubu lodi Biliskner a hrac 123 byl transportován zpět na loď…
V tom se ozval subprostorový komunikátor a objevil se opět 3D obraz kyrušky: „Naše dálkové senzory zachytili, že se k naší domovské planetě blíží čtyři mateřské úly wraithů…Dávám Vám rozkaz okamžitého návratu zpět…konec“ Všem členům posádky zatrnulo… Pak ještě matesx řekl: „Když vím, že nemáte téměř žádnou armádu…budeme potřebovat silnější zdroj energie. Tato loď je konstruována na přídavná energetická zařízení, která tu nemám…Když nějaké přidáme, tak se nám znásobí účinek zbraní a motorů…“

Rasový příběh část 5.

V minulém díle jste viděli, jak matesx seznamuje pětici asgardu s jeho technologiemi, poté se vydávájí hledat novou planetu. Poté co našli vhodnou planetu jim volá kyruška, že se mají okamžitě stáhnout, kvůli útoku čtyř wraithských úlů. Matesx oznámil, že jeho loď může mít přídavné zdroje energie, a tak se naši asgárdci rozhodli, že se vydají k asuranské menší základně. Nyní, co matesx vysvětlil všechny funkce této lodi ostatním asgardům, rozhodli se, že matesx a Heimdal zůstanou na této planetě. Matesx: „Heimdale nezapomeň vzít dostatečně aplikátorů!“ Heimdal vzal dalších pár aplikátorů a pověděl: „Jsme připraveni můžete nás transportovat dolů.“ Objevilo se bíle světlo a matesx s Heimdalem zmizeli. Objevili se přímo na zelené planině a matesx hned začal programovat dva páry aplikátorů tak, aby začali těžit naqadah. Heimdal nastavil dalších sedm párů, ovšem ty začali těžit trinium na trup a další části lodi. „Ty běž zatím programovat naše štíty a zbraně, musíme pracovat rychle a nemůžem se zdržovat, já zatím naprogramuji podporu života, senzory a komunikaci,“ řekl matesx. Oba se pustili do práce zatímco aplikátoři těžili naqadah a trinium.
Z oběžné dráhy planety zmizel Biliskner a vydal se na cestu k nedaleké asuranské základně. V jedné místnosti se strojili Slaneeshek a Slaveek do asgardských obleků. Ihned co loď opustila hyperprostor, AFK transportoval oba dva přímo do asuranské základny. „Rychle jsme přímo v místnosti se ZPM,“ oznamoval Slan a spustil štít do oklí asi 4m. Slaveek zatím vytáhnul 2 ZPM. Najednou se kolem nich začal uzavírat kruch asuranů, a tak dal Slan příkaz k okanžitému transportu. AFK ihned zareagoval a přenesl je zpět na palubu. Bohužel už byli obklíčeni třemi loďmi asuranů třídy aurora. Hrac123 okamžitě zapnul štít. Začala střelba, asgardi opětovali palbu, naštěstí tato loď měla dobré štíty, takže se Slan se Slavkem stihli svléknout a zapojit jedno ZPM, než stačili štíty zkolabovat. Hnedka po zapojení Slaveek zesílil zbraně a na několik ran sundal první loď. Zanedlouho sundal soustřednou palbou i druhé dvě lodě. Neváhali a zapojili hyperprostor.
Mezitím aplikátoři natěžili dostatek surovin a začali s výrobou nové lodi. Heimdal s matesem už také byli hotovy a ihned po dokončení trupu lodi začali programovat nové systémi.
Nyní přiletěl Slan s posádkou a vyložil je na povrch, kde se již rýsovala téměř hotová loď. Slaveek vyložil jedno ZPM a naložil všechny kromě matese zpět na palubu. Vyrazili zpět na domovskou planetu připrvit se na boj. Matesx zůstal s téměř dokončenou lodí na planetě.
V tom se z hyperprostoru na oběžné dráze této planety objevila asuranská loď třídy Aurora. A na matesově lodi se ozvaly senzory. Matesx se rozmýšlel co má dělat.

Rasový příběh část 6.

V minulém díle jste viděli, jak asgrdé ukradli asuranům dvě ZPM, zatímco matesx s Heimdalem stavěli další loď. Slan s jeho posádkou letěli na jejich domovskou planetu připravit se k boji. Matesx zatím dokončoval loď, když jse mu na senzorech objevila asuranská loď. Matesx se rozhodoval co dál. Motory již byly schopny letu, ale bylo mu líto nechat tuhle planetu asuranům, a tak si vzpomněl na jeden výzkum, s kterým pomáhal ještě v jeho galaxii. Bohužel ho již nestihli dokončit. Zbraně neměl dodělané, jelikož myslel, že je dokončí cestou na domovskou planetu asgardů. Ihned začal s přestavbou. Zapojil ZPM, tak aby ho chránil štít. I když jejich výzkum nebyl hotov matesx se pokusil sestavit přesnou repliku. Použil pár aplikátorů k sestrojení té hrubé zbraně a sám sestrojil obvody a napsal program. Štít zatím držel, matesx už dokončoval poslední úpravy. Modlil se, aby se nedostatky z jeho galaxie vyřešili zapojením energetického zdroje ZPM. A z povrchu planety se najednou vyřítilo asi 8 modrých střel, které zničili asuranskou loď tak, že ani nestačili vyslat signál. Hned dokončil hyperpohon a letěl k domovské planetě asgardů.
Mezitím na asgardské domovské planetě se odehrávala velká diskuze ve vládě. Kyruška stála před velkým problémem kdo povede protiútok. Planeta již dlouhá léta měla vyčerpané zdroje a stavba lodí a vývoj technologií byl utlumen. Nabízeli se ji tři možnosti a to Monsterman, Oranus a Mugglond. Nakonec Kyruška zvolila všechny tři a letky rozdělila pod jejich velení. Poté vtrhnul do mistnosti jeden z úředníků, jmenoval se Bobozin. „Lady, dostali sme naléhavou zprávu, že se mateřské úly vynořili poblíž naší planety a chystají se k útoku. Dále jsme obdrželi subprostorovou komunikací zprávu z té nově nalezené lodi, že tu zanedlouho bude.“řekl Bobozin. Kyruška se otočila k velitelům protiútoku a řekla: „Nyní je třeba, abychom položili naše životy za naše přežití. Pánové, přeji Vám mnoho štěstí, rozchod.“ Tři velitelové útočných letek se šli připravit k útoku.
Mezitím se lodě wraithů dostali až na orbitu domovské planety asgardů a vypustily svoje šipky. V tom se proti nim z povrchu planety řítili tři asgardské perutě. Mugglond velící hlavní peruti zaútočil přímým útokem na šipky, ale šipek byla spousta a tak museli i ostatní perutě vypomáhat. V tom spustili palbu mateřské úly. Dva oslabovaly bránící se lodě asgardů a zbylé dva bombardovaly. Po několika desítkách minut bojů asgardi přišli o celou polovinu lodí a asgardská města byla neustále bombardována z orbity. A v tom se z hyperprostoru vynoril general Slaneeshek s lodí třídy Biliskner a ihned zaútočil na loď bombardující města. Slaneeshek: „Slavku, pal dle uvážení! Hlavně zaměř energetické rozvody!“Slaveek: „Jistě provedu pane.“ Poté co loď asgardů začala střílet po prvním úlu, zbylé tři lodě otočili palbu směrem k lodi třídy Biliskner a přidala se k nim i již lehce poškozená napadená loď. Strhla se tu obří bitva. Po několika minutách se podařilo zničit první mateřský úl, ale na Slaneeshkově lodi oznámil Heimdal: „Slane, oslabují nám štíty, propočítal jsem, že byli dokonce silnější než měli dříve antikové na svých lodích. Ale teď jsme na 40% a štíty stále oslabují!“Slan na to: „Tak nepočítej a hejbni kostrou něco s tím udělat, hned!!! Jinak připravte se na evakuaci, ja Vás přenesu pak na planetu.“

Rasový příběh část 7.

V minulém díle jste četli, jak wraithové zautočili na domovskou planetu asgardů. Po chvilce bojů přiletěl gen. Slaneeshek, který vypomohl bránit planetu, jenže jejich loď je již poškozená a palba na ní neustává. Co bude dál s lodí a dokáží se asgardi ubránit wraithům?
Palba na loď Biliskner stále pokračovala, až se nakonec štíty zhroutili. Slaneeshek oznámil, že přenáší posádku na planetu a jako správný kapitán zůstává na lodi. Při stisknutí tlačítka na transport se ale nic nestalo. A Slanovi zamrazilo v zádech. V těch několika vteřinách po té se ozval Heimdalův vítězoslavný hlas: “A je to!“ V tom momentě naskočili všechny systémy lodi a také štíty. Slaveek spustil naplno palbu a povedlo se mu rozstřílet další mateřský úl. V tom se z hyperprostoru vyřítilo osm mateřských úlů a naši asgardi začali ztrácet naději. Spustili palbu na největší asgardskou loď Biliskner a její štíty začaly oslabovat. Po několika minutách hlásil Heimdal, že na lodi Biliskner skolabují štíty. Dokonce, aby loď vydržela o něco déle se do střel mířících na Biliskner postavil Mugglond se svou lodí. Vypadalo to jako velký a hrdinský konec asgardů. Náhle se otevřela dvě hyperprostorová okna a z nich vyletěly dvě úplně rozdílné lodě. Jedna vypadala podobně jako loď Biliskner, byla to nikdy nedokončená loď třídy O´Neill. A ta druhá loď vypadala jako obrovská bitevní stanice, desetkrát větší než loď třídy Biliskner. Obě lodě spustili obrovskou krycí palbu a brzy zničili pět mateřských úlů. Zbývající mateřské úly unikly do hyperprostoru. Na lodi Biliskner propukl obrovský jásot posádky z vítězství. Heimdal byl dojat až k slzám. Pak se ozvali dva komunikační kanály. Z lodi Thor se hlásil Matesx. Za to z bitevní stanice: „Omlouváme se za zpoždění. Mé jméno je Temny_Apofis a vedle mě má choť AndiLek. Je to už na tisíc let, co jsme nebyli na naší domovské planetě a oznamuji Vám, že se vracíme.“

Rasový příběh část 8.

V minulém díle jste viděli jak asgardi odrazili útok wraitů a seznámili se s Temnym Apofisem a Andilkem.
 Jak čas plynul, tak se asgardi začali víc a víc rozvýjet. Již měli obsazené 4 planety s plně funkční obranou a průmyslem. Heimdal zprovoznil svolávací zařízení, které mělo přivolat všechny asgardy, kteří se rozprchli do všech koutů vesmíru. Bohužel při tomto pokusu zničeho nic došlo k výboji elektřiny, která ho nepříjemě poranila. Ihned byl uložen do stázového lůžka a začali ho léčit.
 Ovšem jeho zařízení fungovalo jak mělo, a tak postupně začali přilétat lodě asgardů… jako první přiletěl Gaull. Dávný asgardský válečník se zkušenostmi vůdce. Ihned ho asgardská rada dosadila na post nejvyššího velitele letky, protože Temny_Apofis s Andilkem odešli na odpočinek. Dále přilétali vědci jedy xxl a egral také Croll Zelo90 nebo snakess.
 Gaull ihned zapojil do práce oba dva vědce, jedy xxl začal pracovat na tvořené nových těl pro asgardské obyvatele a egral dostal za úkol vytvořit nejmodernější loď která by měla pomoc zničit wraity jednou pro vždy.
 Mezi tím wraitové začali upevňovat svoji moc v galaxii a začali stavět další mateřské úly a tvořit nové bojovníky. Asgardi se to snažili přehlížet do té doby než zaútočili na planetu kde probíhali nejtajnější jejich výzkumy.
Gaull ihned jak dostal zprávu o tom, že je planeta napadena, tak vzal celou útočnou letku a vydal se k planetě. Jakmile tam přiletěl narazili na tvrdý odpor. Z orbity se pustilo do palby 7 mateřských úlů a 15 křižníků na 3 lodě Biliskner a několik asgardských letek.
Gaull ihned co to viděl tak vystartoval z Biliskneru v jedné maskované lodi a vyrazil na destrukci Wraitských hyperpohonů, čímž odskoušel poslední Heimdalův výtvor na  vyhledávání zdrojů energie pro hyperpohon.
 Zatímco wraiti bezhlavě útočili na bilisknery a šipky si to rozdávali s letkama tak Gaull ničil jeden pohon za druhým, anižby věděli kdo to dělá. Slaveek najednou vykřiknul: „Planeta!“ a ihned převzal řízení jednoho Biliskneru. Biliskner začal rychle klesat k planetě a zdruhého plavidla se ozval matesx: „Slávku, co to děláš?“ Ihned mu přišla odpověď: „Výzkum! Egral! Tajný!“ bohužel z toho mates nic nepoznal a pevně věřil, že Slávek ví co dělá a opět se pustil do Wraitského úlu. 
Všechny wraitské lodě už byli bez hyperpohonu, tudíž uvězněny u planety a nezbývalo jim nic jiného než bojovat na život a téměř jistou smrt. Bilisknery to tam pálili jednu ránu za druhou, až wraiti začali pomalu padat.
Slávek mezi tím připravil šestici asgardů v ochraným brnění, kteří měli za úkol vyčistit povrch planety. Pro tuto misi se přihlásili: hrac123, jimmy, snakess, Zelo90 a experienc.

Rasový příběh část 9.

Zatímco wraiti na orbitě už téměř nebyli, tak ti na planetě útočili a dobývali co to šlo. Jakmile Slávek transportoval šestici asgardů do laboratoře, pustil se do ničení wraitrských zařízení na planetě.
Šestice vedená experiencem se ihned pustila do práce a začala čistit celý komplex. Jenže wraiti téměř neubývají, postupují pomalu a s obtížema. Jediný co můžou udělat pro úspěch mise je to, že se dostanou k egralovy a pokusí se ubránit jeho laboratoře. Střílejí to hlava nehlava, až přišli k dveřím do jeho laboratoře, na dveřích bylo wraitské zařízení. Ihned ho odpálili náloží podobnou C4.
Otevřeli dveře kde už stál egral se zbraní v ruce a mířil na ně. „Rád vás vidím,“ řekl s úlevou, automaticky zavřel dveře, začal nastavovat nějaká zařízení a povídal: „Potřebuji rozmístit 3 dvojice k dveřím A3, B1 a A2,“  a ukázal na mapě.
Asgardi se ihned vydali k daným místům. Egral zatím připravoval autodestrukci, kdyby se jim laboratoř nepodařilo udržet.
Na orbitě už bylo po boji, všude byla spousta trosek a vraků, až teďka matesovi došlo, proč Slávek, tak najednou letěl k planetě. Ihned kontaktoval všechny lodě a sdělil jím aby letěli k planetě a připravili všechen volný personál do bojové zbroje.
Slávek mezitím čekal nervózně ve své lodi, co se bude dít. Najednou uviděl všechny jejich lodě, jak se snaší k povrchu planety a spojil komunikaci: „To vám to teda trvalo, šestičlený tým se již vydal na pomoc egralovy, doufám, že jste připraveni na vyčištění zařízení. Gaull odpověděl: „Jistě! Pro všechny připravené vojáky: Na planetu! Za vítězstvím!“ Najednou se do všech částí komplexu na planetě začali transportovat ozbrojení asgardi.
Wraiti byli zmatení, jakmile začali utíkat na jednu stranu, ze zadu byli další. Asgardi nebrali žádné zajatce. Za dvě hodiny bylo zařízení čisté.
Asgardi ihned nasadili několik desítek aplikátorů na opravy vzniklích škod. Egral mezitím dokončoval svůj nejnovější objev. Na tento objev použil veškeré znalosti Asgardů a částečně také Antiků. Egral vytvořil loď podobnou Auroře.
Ovšem tato loď je asi o třetinu menší (kvůli napájení štítů), má napájení na 2 ZPM, také zbranějsou jiné a to drony, asgardský paprskomet a iontový kanón. Egral ihned po uvedení do provozu chtěl letět prototyp vyzkoušet, ale to se dozvíte v příštím díle.

Rasový příběh část 10.

Jakmile byl komplex laboratoří čistý a orbita proskenována družicemi, ukrytými za měsíci, usnesla se naše šestice k závěrečnému rozodnutí. Aby naše vítězství nebylo jen chvilkovou výhrou, vstoupil Egral do lodi a z řídící paluby rozkázal všem bojovníkům, aby jej očekávali na planetě Eon, přesně za čtyři dny. Přímým příkazem zadal z ovládání lodi rozkaz a střešní kopule, se jako veliké satelitní zrcadlo rozestoupila. Dveře hangáru byly otevřené, nyní už nic a nikdo nesto jí v cestě novým zítřkům. Za ohromného hukotu a hromového burácení se křižník zvedal výše a výše. Modré záblesky tažných motorů se stupňovaly až se od jejich indukčních trysek rozletěla bledě modrá tlaková vlna a celý kolos zmizel v nenávratnu z orbity. "A co teď?" zeptal se Mates vůdce, jenž měl po boji jizvu na levé tváři. "Nyní jen musíme kompletně vyčistit prostory a doufat, že veškerá Wraitská komunikační zařízení jsou nečinná. Jinak tu máme jejich další flotilu a bez Egraloval vynálezu máme minimální možnost se jejich legiím ubránit. Už takhle jsme přišli o dost Asgardů z našich řad a se zbraněmi to také není žádná sláva." Ze zadních řad, jenže obklopovaly šestičlennou hlavní skupinku se ozval jeden hlas. "A co kdybych věděl o něčem, co by nám mohlo pomoci..." "Kdo to řekl?" zvolal Gaull, znavený válečnou morálkou svého národa. "Prosím, můžete mi ustoupit, s dovolením, jen bych prošel..." začal se prodírat skupinkou šedivých tělíček Asgard, jehož nesmělé plány skýtaly novou naději pro rasu. "Kdo jsi?" "Jmenuji se Chaimér. Než vypukla válka býval jsem jedním z vědců v galaxii Corona. Než mne odvolali z projektu Arges a povolali do boje, tak jsem pracoval na jedné zbrani, která by měla odvrátit nečekaný útok každého nepřítele." Gaull se podrbal na své tmavě šedé lesknoucí se bradě a zadíval se do dáli, jako by se snažil zaostřit na neznámou část budovy svůj zrak. "Tak zbraň říkáš? Doufám že to bude mít alespoň nějaký účinek. Sice jsme bitvu vyhráli, ale válka tím nekončí... Pojď blíž, teď půjdeme spolu. A řekneš mi vše co víš." Chaimér opatrně, ale dychtivě přistoupil ke Gaullovi, k vůdci rasy, jehož povaha byla zocelena žárem bitev. Respekt, úcta a pokora dělaly své. "Strojovno, transportujte mne a našeho přítele na mou loď." Během několika milisekund se místo dvou malých šedivých postav rozplynuly na stejných místech kde postávali oba Asgardi dva bleděmodré světelné paprsky. O malou chvilku poté se uprostřed naleštěné tmavě šedé palubní místnosti vládní bitevní lodi objevil Gaull a Chaimér. "Jsme tu, posaď se a mluv... Nevynechcej detail, vše mne zajímá" Chaimér začal své vyprávění o novém projektu zástupců vlády v galaxii Corona. "Zbraň měla fungovat na principu štěpení jednotlivých molekul v koncentrovaném černém záření, které zachycovali z nedaleké černé díry. Při palbě mělo dojít k přímému, nepřerušovanému a nekolísavému výstřelu, který v paprsku nese velmi nestálý a vysoce radioaktivní náboj, který dezintegruje veškeré nepřátelské jednotky a po několika hodinách se díky speciálnímu ustalovacímu prvku v ovládání iontového střelného systému radioaktivita rozptýlí a oblast je tudíž opět obyvatelná. Jenže jakmile začala válka s Wraithy, tak se musela celá galaxie Corona dát na ústup. Jen pár planet s hrstkou vědců se nedalo ubránit ohromné invazi několikaset mateřských úlů. Jak postupovali, museli jsme prchat a vše nechat jak bylo. Jen nejdůležitější věci na rozkaz zástupců vlády zničit, aby se nedostaly do rukou nepřátel." "A co nám tedy může poskytnout ochranu, když se veškeré věci zničily, nebo nechaly napospas nepříteli?" "Omlouvám se Pane, ale neuposlechl jsem rozkaz, na té věci jsem dělal několik let, díky ní jsem přišel o rodinu a o volný čas. Když už mě takto připravil ten výzkum o vše co jsem měl, musel jsem za každou cenu alespoň to zachránit. Stavební plány jsem vymazal z databáze výzkumu a i přes přímé rozkazy jsem hluboko v jedné z databází zanechal šifru , která nás dovede ku zdárnému sestrojení kanonu. Bohužel při pokusu a dobytí laboratoří přešel přímý příkaz do podsložky všech databází Asgáárdu a část po části se rozložil na malé fragmenty v galaxii Corona. Každá konzole nyní ukrývá jednu část plánů. Jak sám víte, Asgáárd potřebuje krystalové ovládání, to však u hlavní konzole nezůstalo, tudíž byla vyřazena z provozu." Gaull se zadumal "A kde je ten krystal? Máme jej někde schovaný?" Chaimér se šibalsky ušklíbl... "Ano, je přímo za humny. Vidíte Naurun? Ten měsíc?" "Ano..." Tak přesně v jeho směru v určité vzdálenosti za ním se ukrývá jistá planeta zvaná Keneronda. Tam uprostřed ohnivých planin sopečných jícnů je v kapsli kterou obklopuje štít ukryt krystal, jenž nese veškerá potřebná data k odemčení souboru. Při přeletu nad planetou jsem jej transportoval přímo do jícnu vyhaslé sopky." "Výborně. To je jeden úspěch za druhým. Děkuji Ti za informace Chaimére. Budeš po zásluze odměněn."

 Rasový příběh část 11.

Gaull při zjištění, že je v dohledu nová naděje pro Asgardy svolal tribunál, jehož se zúčastnili matesx, SLaveek, jimmi a hrac123, aby rozhodli o budoucnosti. Když tribunál ukončil své zasedání, bylo již jasno. Vyšleme několik průzkumných lodí do systému Corona, aby dopředu identikovaly a detekovaly možnou hrozbu ze strany Wraithů. Nejdříve ale musíme najít krystal, který nám umožní přístup k dekodování zašifrovaných souborů v systémech databází Asgáárd. "Můj pane, hlásím se dobrovolně k misi, jejímž úkolem je nalézt hledaný krystal. Já sám vím nejlépe, kde je kapsle ukrytá." řekl Chaimér. "Dobrá, ale jako doprovod Ti dám dva křižníky třídy Biliskner, které nikdy nezradí a pomohou v nouzi. Vyzbrojené plně funkčními zbraněmi, pro případ, že by jste na své cestě vesmírem narazili na nečekaný odpor nepřítele." "A kdy mám vyrazit?!" "Hned. Egral se má ukázat za čtyři dny na orbitě planety Eon a v tu dobu, musíme mít krystal připraven. Potřebujeme využít potencionálu a síly prototypu Egralovy nové lodě." "Omlouvám se že vstupuji do rozhovoru vás dvou Gaulle, ale nebylo by lepší nejprve dát vědět Egralovi co a jak se chystá?" Gaull nadzdvihl v úšklebek koutek úst a odpověděl jimmimu. "Toto je pouze záležitostí vyšších kruhů. Až do odvolání embarga se nebudou poskytovat žádné další informace nikomu bez mého výslovného souhlasu. Tato novina zůstane zatím přísně utajena. Kromě nejvyšší rady ministrů a několika prověřených občanů se nikdo, opakuji nikdo nesmí dozvědět o existenci tak silné a ničivé zbraně, která je naší poslední nadějí. A rozhodně nehodlám podstoupit to riziko a vyslat depeši Egralovi přes půl hvězdné soustavy, ikdyž je můj zástupce a dát tím Wraithům šanci zachytit zprávu a využít jí v jejich prospěch." "Dobrá..." odpověděl se znechucením jimmi. Na rozkaz Gaulla se velení mise v galaxii Corona ujali matesx a SLaveek. Dva válečníci, znalí bojového umění ze všech známých koutů Pegasu. Bojová strategie, smysl pro detail a moment překvapení jim dával větší šanci na úspěch. Croll a Experienc byli pověřeni bdělým dohledem nad misí Chaiméra. Hledání kapsle na planetě Keneronda, uprostřed běsnících ohnivých živlů, bude velmi zajímavá zkušenost pro naše hrdiny. Veškeré přebytečné zásoby energie, byly okamžitě přeneseny do prostor hangárů a následně naloděny i s posádkou. Dvanáct bitevních křižníků, velikých orbitů čekalo na svůj úděl. Když se blížil večer a postupně nebe zlátlo v západu slunce a měsíce se postupně začaly vybarvovat do ruda, rozsvítilo se malé světlo uprostřed hangáru. Pak další a další, až se jich rozžehlo všech dvanáct. Střešní vrata se otevřela a postupně kolmým tahem podsvětelných motorů se všech dvanáct bitevních lodí těžkopádně vzneslo až nad laboratorní komplex města. "Doufejme, že naše mise bude úspěšná." ozvalo se z rozhlasu hangáru. "Stejná situace je i u nás." přitakali Croll, matesx a SLaveek. "Hodně štěstí, něchť Vás mocný Thor opatruje po celou dobu..." řekl Gaull a vydal rozkaz ke vzletu na orbitu. Na nebi posetém miliardami hvězd se dvanáct lodí postupně ztrácelo. Na orbitě se pak rozdělily lodě na dvě skupinky. Jedna čítala tři bitevní křížníky a druhá devět. "Pane, přijímáme kontakt z lodí druhé skupiny." "Příjměte jej." rozkázal SLaveek. V tu chvíli se rozjel před okýnkem řídící paluby holografický monitor a na něm byl experienc. "Hodně štěstí, držím Vám palce. A Slávku, dej mi pozor na bratra..." "Děkujeme, Vám také přejeme hodně zdarů na Vaší misi. A neboj se, mates je v dobrých rukou. SLaveek, konec spojení." "Dobrá, Experienc končí" Světelný monitor se stáhl v jeden jediný paprsek, který zmizel v bílém palubním krystalu. Lodě se líným tempem daly vpřed.Tři lodě nabraly kurz za měsíc Naurun. Pomalu se vzdalovaly od ruhé skupinky lodí. Flotila devíti křižníků pozvolna nabírala rychlost. "Podsvětelné motory přepnout na hyperprostorový tah!" rozkázal posádce v řídícím centru lodi Noah matesx. Díky citlivým tlumičům nepocítila posádka zrychlení. Letěli stále rychleji a rychleji. V temnotách vesmíru se rozzářila fialovomodrá záře jako výbuch supernovy. Hyperprostorové okno čekalo jen na jejich lodě. Všech devět lodí skokem vlétlo do okna, které se jako hladina vodní nádrže uzavřelo. Bilisknery letící mihotavým bleděmodrým světelným tunelem čekají ještě mnohá dobrodružství. Jejich úkol je jasně daný. Co naleznou na druhém konci tunelu, který ústí na okraji hranic galaxie Corona? Kdo ví...

Rasový příběh část 12.

V minulých dílech jsme četli:

"A co kdybych věděl o něčem, co by nám mohlo pomoci..."
"Zbraň měla fungovat na principu štěpení jednotlivých molekul v koncentrovaném černém záření, které zachycovali z nedaleké černé díry. Při palbě mělo dojít k přímému, nepřerušovanému a nekolísavému výstřelu, který v paprsku nese velmi nestálý a vysoce radioaktivní náboj, který dezintegruje veškeré nepřátelské jednotky a po několika hodinách se díky speciálnímu ustalovacímu prvku v ovládání iontového střelného systému radioaktivita rozptýlí a oblast je tudíž opět obyvatelná. Jenže jakmile začala válka s Wraithy, tak se musela celá galaxie Corona dát na ústup. Jen pár planet s hrstkou vědců se nedalo ubránit ohromné invazi několikaset mateřských úlů.
Bohužel při pokusu a dobytí laboratoří přešel přímý příkaz do podsložky všech databází Asgáárdu a část po části se rozložil na malé fragmenty v galaxii Corona. Každá konzole nyní ukrývá jednu část plánů. Jak sám víte, Asgáárd potřebuje krystalové ovládání, to však u lavní konzole nezůstalo, tudíž byla vyřazena z provozu." Gaull se zadumal "A kde je ten krystal? Máme jej někde schovaný?" Chaimér se šibalsky ušklíbl... "Ano, je přímo za humny.
V temnotách vesmíru se rozzářila fialovomodrá záře jako výbuch supernovy. Hyperprostorové okno čekalo jen na jejich lodě. Všech devět lodí skokem vlétlo do okna, které se jako hladina vodní nádrže uzavřelo.

A takto to pokračuje....

Po dvou a půl hodině cesty se před Chaimérem, Experiencem a Crollem objevila záře rudé planety. Krvavě temná nedýchatelná atmosféra ohnivého obra byla vypálena na několika místech díky splodinám, které vyvěraly až z jádra kolosu. "Pánové, ukazují vám senzory to samé co mě?" zeptal se Croll. "Pokud myslíš to vysoké gravitační pole s tahovou sílu jádra, tak ano. Vypadá to že tato planeta tu už dlouho nebude. Díky její teplotě, molekulární hustotě a hlavně stáří jádra, se v ní utváří černá díra. Zatím sice malá, ale brzy tuto planetu rozthá na kousíčky a můžeme čekat pohromu." "Chaimére, kam jsi zhruba transportoval tu kapsli?" "Zhruba? To vám klidně řeknu přesně." "Tak dobrá, pokud víš kde je, transportuj jí na svou palubu..." "Zaměřuji cíl k přenosu. Co je to, něco se s tím stalo..." "Co se děje?" "Transportní zařízení neodpovídá..." Zkusím se přiblížit víc k obru" "Dobrá, ale buď opatrný." Biliskner se tahem rozpohyboval a vyrazil vpřed. "Tak co? Jak to vypadá teď" zeptal se Experienc. "Nevím, zřejmě narušuje transport to vysoké gravitační pole nebo nevím co se děje..." "Myslíš že ta černá díra má na to vliv?" "Doufám že ne. Jinak by někdo musel být transportován v obleku dolů a musel by být zpět přenesen i s kapslí." "Napadla mě jedna věc. Dokážeš tam transportovat přesně na to místo kde je schránka přídavné lokační zařízení? To by mělo narušit tah díry a posílit transport. Jít dolů byť v obleku je sebevražda." "Pokud kolem dotyčného Asgarda vytvoříme filtrované nulové pole, nedostal by jedinou dávku ozážení. Ale i tak to zkusím provést s tím přídavným zařízením. Vyhledávám vhodný bod na pouzdru k umístění.... Mám to. Na cílu by se to mělo upevnit právě.... teď!" "Ano, je to tam. Dobrá práce. Teď už to jen vytáhnout na palubu." "Jde se na to..." odvětil Chaimér. Jen co se modrá záře rozplynula, byla v dekompresní komoře lodi kapsle o velikosti ZPM, kterou obklopoval nachově zbarvený štít. "Povedlo se, mám ji tu." Odpověděl s nadšením Chaimér. Jen co to dořekl, ozval se na palubě lodi ohlušující poplach. "Co se děje?" vytřeštil s údivem své již tak veliké černé oči. Díky leknutí začal panikařit a nevěděl co hledat dříve. Byla to snad radiací zamořená dekompresní komora? Kdepak. Hned pod naší trojicí se z hyperprostoru vyřítily dva Wraithské křižníky. "Máme tu problém přátelé. Chce to okamžitý útok!" oznámil Croll pevným hlasem. Bilisknery jedna a dvě zaujaly bojové pozice. Zatímco se Chaimér na Experiencův rozkaz snažil odletět a dostat co nejrychleji na planetu ze které odletěli před několika hodinami. Zbrańové systémy Bilisknerů se začaly žhavit a v mžiku sršela na Wraithy sprcha nepřerušovaných krátkých výstřelů které vypadaly jako bleděmodrý ohnivý déšť. "Moment! Něco mi tu nehraje..." "Co se děje Expe?" "Jak znám Wraithy, tak jakmile by vystoupily z hyperprostory a našli nás, zaútočili by. A tihle se nebrání. Ani nezměnili kurz. jen mají štíta naplno... Co to ksakru je?" Nevím, ale když to tak říkáš, tak mi to také příjde podivné... Ihned je projedu scanem." A hle, jen co scaner dokončil svou práci, oba Asgardi měli jasno. "Vidíš to co já?" "Ano. Musíme ty lidi zachránit. Zaprvé nedáme Wraithům jídloa zadruhé je nezničíme." Lodě byly napěchované lidmi ve stázi. Krmení pro takových šest či sedm úlů. "Musíme ale jednat rychle, zachvíli opět skočí lodě do hyperprostoru a ztratíme je." Dobrá, sice nevím jak se nám vejdou na lodě, ale budiž. Bohužel budeme muset některé nechat na palubě Wraithů." "Zahajuji transport." Oba Bilisknery byly až po stropa plné hybernačních boxů. A teď rychle zlikvidovat ty křižníky. "Vypouštím drony!" Malé jiskřivé chobotničky se rozletěly po vesmíru a jako roj sršňů doslova prošpikoval oba křižníky, které pohltily mohutné exploze.

Mezitím se Chaimér pomalu ale jistě přibližoval opět k novému domovu. S radostnou zprávou. Když v tom uslyšel podivné zvuky ze zadní části řídící místnosti. Ostražitě se otočil, ale nic co by vydávalo ten podivný zvuk nespatřil. Opatrně vykročil ke dveřím kabiny. Jeho malé šedivé nožky capkaly po chladné podlaze. Dveře místnosti se otevřely. Ve velké chodbě byl klid. Nikde ani živáčka. Pln obav šel raději zkontrolovat dekompresní komoru. "Chm... Tady je také vše v pořádku... To by mě zajímalo co to mohlo být." Chaimér se otočil a šel zpět. Když kráčel chodbou, všiml si nějakého podivného stínu. "Né, to je hloupost. Přeci to nemůže být pravda. Klid Chaimére, sem by se nedostali, toje hloupost..." Uklidňoval sám sebe v duchu Asgard a opatrně vykročil k řídící místnosti. Hlavou mu stále prolétávaly myšlenky, jak by se sem dostal Wraith. Navíc by ho poplach okamžitě nahlásil. A alarm se spustil pouze při vynoření křižníků z hyperprostoru. "Je tohloupost..." oddychl si před řídící místností a otevřel dveře. V tom ucítil tupou a tvrdou ránu něčí paže. Když dopadl o několik metrů dál na šedivou podlahu chodby, pohlédl vzhůru. Kousek od něj stál skoro dvoumetrový modrošedý Wraith s tetováním kolem levého oka. Jeho po jídle dychtivé oči se jakoby zařezávaly do těch Chaimérových. Když cenil špičaté zuby, tak skrz ně jen procedil pouhých pár slov. "A nyní zemřeš svačinko!" Jen co to dořekl, rozeběhl se k Asgardovi ležícímu na podlaze a svou slizkou tlapu s ostrými pařáty mu zabořil do hrudi....

Není známo že by mohl být další díl... litujeme ale nemá kdo tvořit... tzn. Prozatím končíme =(


Stargate-Game