Technologie Asgardů z galaxie Paegas

Asgardský oblek

Velmi odolný oblek, který se přizpůsobí svému nositeli. Odlolá škodlivým plynům, velmi nízkým i vysokým stupňům, elektrické energii a mnoha dalším člověku nebezpečným situacím. 

Asgardská loď

Nejnovější model lodě asgardů v galaxii Pegas. Podle mého názoru není tak odolná jako lodě asgardů z naší galaxie.

Technologie Asgardů z Mléčné dráhy

Asgardská loď třídy O'Neill 

Je to ta nejmodernější loď, jakou asgardi disponují. Je to loď, speciálně postavená tak, aby mohla snadno ničit lodě napadené replikátory. Tato loď byla jen jedna a nikdy nebyla dokončena, protože byla na planetě, ke které mířila loď replikátorů. Loď O'Neill byla vybavena dálkovým řízením a autodestrukcí, protože to bylo jediné, po čem replikátoři šli na té planetě. Poslali loď O'Neil, pryč od planety a replikátoři ji následovali. Pak obě lodě vstoupili do hyperprostoru a ve chvíly, kdy se replikátorská loď ocitla blízko O'Neilla, ten vybuchl a zničil jak sebe, tak loď obsazenou replikátory (jelikož v hyperprostoru nefungují asgardské štíty).

Asgardská loď třídy Biliskner

 Tato loď je standartní asgardskou lodí. Je vybavena štíty, zbraňovými systémy a samozřejmě hyperpohonem. Existují její mírné modifikace. Asi nejlepším druhem je právě loď jménem Biliskner, kterou vlastní Thor, vrchní velitel asghardské flotily. Avšak i tato loď byla infikována replikátory, a nejbližší planeta, kde by Thor mohl naleznout útočistě, byla Země. S pomocí smělého plánu lidí byl Biliskner vyhozen do vzduchu a byli zničeni všichni replikátoři v něm.

Asgardská loď třídy Daniel Jackson

Thorova nová loď, se kterou hlídal postup ničení replikátorů uvězněných na planetě Halla. Kromě standartního asgardského vybavení, jako je transportní zařízení, komunikační zařízení a štíty má na palubě i malou továrnu, se kterou Thor vytvořil první disruptor.

Thorovo kladivo

 

Thorovo kladivo postavil, jak už název napovídá, Thor, příslušník rasy Asgardů. Chimmeria měla být chráněným světem, aby Asgardé mohli pozorovat přirozený vývoj. Toto kladivo ochraňuje Chimmeriany před goa'uldy. To před bránou ale není pravé kladivo, toto pouze transportuje goa'ulda do labirintu kdesi v horách Chimmerie. Goa'uld musí projít labyrintem. Na jeho konci je pravé thorovo kladivo, které goa'ulda vyjme z hostitele a hostitel přežije.

Asgardská komunikace

 

Je to způsob dálkové komunikace. Zobrazuje hologram hovořícího.

Asgardské transportní zařízení

 

 

Využívá se k transportování na poměrně dlouhou vzdálenost (např. z lodi na povrch planety) Je velmi podobný technologii Transportních kruhů, jelikož je transportovaný objekt rozložen na molekuly a pohybuje se jako bílý paprsek. Tato technologie je asgardy hojně využívána.

 Asgardský stázový inkubátor

Asgardké mateřské lodě jsou vybaveny těmito inkubátory, které dokáží Asgardy uvést do hluboké stáze, která udržuje jejich životní funkce, pokud jsou vážně poraněni.

Asgardský genetický stázový inkubátor

Speciální stázový inkubátor navržený pro uchování Asgarda pro pokusy s DNA.V tomto inkubátoru je uzavřen Asgard,který se narodil normálním rozmnožováním,teď se totiž Asgardi rozmnožují jenom klonováním a dochází tak k ztrátě genetické rozmanitosti. Proto musí experimentovat, aby jejich rasa nevyhynula.

Kontrolní centrum asgardské mateřské lodě

Toto je hlavní paluba asgardských mateřských lodí, odkud se vše kontroluje (senzory, transportéry, štíty, atd.).

Kontrolní panel

Tento panel se používá na ovládání veškeré technologie na asgardské mateřské lodi. Používá se posunováním kamenů na značky na panelu.

 


Stargate-Game